Надання адреси повітряного судна
Де отримати
Державна авіаційна служба України
Як замовити послугу
Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом).
Хто може звернутися: фізична особа, юридична особа, фізична особа-підприємець
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
Заявка на офіційному бланку власника або експлуатанта повітряного судна (за наявності)
Копії сторінок експлуатаційної документації цивільного повітряного судна з інформацією про встановлення відповідного радіообладнання та його технічні характеристики
Умови і випадки надання
Адреса повітряного судна надається Державною авіаційною службою України :
-цивільному повітряному судну, яке зареєстроване в Державному реєстрі цивільних повітряних суден України і має у складі бортового обладнання апаратуру систем зв’язку, навігації та спостереження та (або) аварійний привідний передавач (ELT) для пошуку і рятування;
- новому цивільному повітряному судну, яке було виготовлене організацією розробника та (або) виробника України, схваленою уповноваженим органом з питань цивільної авіації, але ще не зареєстроване в Державному реєстрі цивільних повітряних суден України, з метою виконання льотних випробувань щодо перевірки роботи апаратури систем зв’язку, навігації та спостереження
Повітряному судну надається тільки одна адреса повітряного судна незалежно від комплектації бортового обладнання або його заміни.
Для надання адреси повітряному судну власник або експлуатант повітряного судна подає до Державіаслужби заявку на офіційному бланку власника або експлуатанта повітряного судна (за наявності).
Заявка розглядається протягом 10 робочих днів від дня її реєстрації уповноваженим органом з питань цивільної авіації.
Результат та способи отримання результату
Отримання посвідчення про надання адреси повітряного судна
Відмова у наданні адреси повітряного судна
Отримати результати надання послуги заявник може особисто або через законного представника, поштовим відправленням на вказану при поданні заяви адресу (рекомендованим листом).
Звичайне надання
Адміністративний збір
Визначається за розрахунками, наведеними в додатку до Положення про Державний спеціалізований фонд фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях, затвердженого Постановою КМУ від 28 вересня 1993 р. № 819.
Строк надання
10 днів (робочі)
Підстави для відмови у наданні послуги
Не відповідність вимогам правил
Скаргу може подавати: оскаржувач, представник оскаржувача
Органи, до яких оскаржується
До яких саме компонентів, що призначені для встановлення на повітряному судні заноситься (кодується) адреса повітряного судна?
Адреса повітряного судна заноситься (кодується) до апаратури систем зв’язку, навігації та спостереження та (або) аварійного привідного передавача (ELT) для пошуку і рятування, які входять до складу бортового обладнання повітряного судна
Що таке адреса повітряного судна?
Адреса повітряного судна – індивідуальна комбінація, що складається з 24 бітів, яка надається повітряному судну з метою забезпечення зв’язку «повітря-земля», навігації та спостереження або небортовому прийомовідповідачу режиму S, що встановлюється на псевдоповітряному судні
Де можна дізнатись більше інформації про послугу?
Вичерпну інформацію щодо послуги можна прочитати в Авіаційних правилах України, які є у вільному доступі на сайті Державіаслужби.
Нормативні документи, що регулюють надання послуги:
- Кодекс від 19.05.2011 №3393-VI Повітряний кодекс України ст. 39
- Постанова КМУ від 28.11.1993 №819 "Про створення державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях"
- Наказ ЦОВВ від 07.09.2018 №921 "Авіаційні правила України" ч. 24 "Правила надання адреси повітряного судна"