Тимчасовий облік повітряного судна

Ідентифікатор послуги в реєстрі державних послуг
02349
Строк
10 днів (робочі)
Повна назва
Тимчасовий облік повітряного судна
Інформація про послугу
Тимчасовий облік повітряних суден веде Державна авіаційна служба України.
Як отримати і що для цього потрібно

Де отримати

Державна авіаційна служба України

Як замовити послугу

Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом).

Хто може звернутися: юридична особа

Документи, що необхідно надати для отримання послуги:

  1. Заявка на тимчасовий облік повітряного судна
  2. Документ, який описує мету, обґрунтування, обмеження, термін виконання приймально-здавальних робіт, тощо
  3. Копія сторінок формуляра повітряного судна, де зазначено заводський номер, дату виготовлення, тощо
  4. Кольорові фотозображення повітряного судна — вигляд зліва і справа повітряного судна з нанесеним тимчасовим обліковим знаком

Умови і випадки надання

Тимчасовий облік таких повітряних суден здійснюється уповноваженим органом з питань цивільної авіації.

Заявка на тимчасовий облік повітряного судна розглядається Державною авіаційною службою протягом десяти робочих днів від дня її реєстрації. Якщо відомості, внесені до заявки, не відповідають вимогам Авіаційних правил або виникла потреба в розгляді додаткових документів, необхідних для продовження процедури взяття на тимчасовий облік, уповноважений орган з питань цивільної авіації надсилає заявнику відповідний письмовий запит. У такому разі строк розгляду заявки не може перевищувати десяти робочих днів з дня одержання всіх документів.

Тимчасове облікове посвідчення повітряного судна видається уповноваженим органом з питань цивільної авіації за результатами розгляду заявки та документів, поданих до уповноваженого органу з питань цивільної авіації. Видане тимчасове посвідчення є обов’язковим бортовим документом і під час виконання польоту має знаходитись на борту повітряного судна.

Результат та способи отримання результату

  1. Відмова у постановці на тимчасовий облік повітряного судна.
  2. Отримання тимчасового облікового посвідченя повітряного судна.

 

Отримати результати надання послуги заявник може особисто або через законного представника, поштовим відправленням на вказану при поданні заяви адресу (рекомендованим листом).

Строк та вартість надання послуги

Звичайне надання

Адміністративний збір

Безоплатне надання

Строк надання

10 днів (робочі)

Куди звернутися, якщо відмовлено у наданні послуги?

Підстави для відмови у наданні послуги

  1. Не відповідність вимогам правил

Скаргу може подавати: оскаржувач, представник оскаржувача

Органи, до яких оскаржується

Державна авіаційна служба України

Окружний адміністративний суд

Часті питання та відповіді

Чи є тимчасовий облік повітряних суден частиною Державного реєстру цивільних повітряних суден України та з якою метою він ведеться?

Тимчасовий облік повітряних суден не є частиною Державного реєстру цивільних повітряних суден України та ведеться з метою внутрішнього відомчого упорядкування допуску до приймально-здавальних робіт повітряних суден, зазначених у пункті 2 розділу X Авіаційних правил України.

Які повітряні судна можуть бути прийняті на тимчасовий облік з наданням тимчасових облікових знаків та виданням тимчасового облікового посвідчення повітряного судна?

Нові, модифіковані та після технічного обслуговування повітряні судна, не внесені до Державного реєстру цивільних повітряних суден України, реєстру державних повітряних суден України, цивільних або державних реєстрів інших держав, на яких проводяться приймальні випробування в Україні, можуть бути прийняті на тимчасовий облік з наданням тимчасових облікових знаків та виданням тимчасового облікового посвідчення повітряного судна.

Де можна дізнатись більше інформації про послугу?

Вичерпну інформацію щодо послуги можна прочитати в Авіаційних правилах України, які є у вільному доступі на сайті Державіаслужби.